Opcje przeglądania
Pracownia terminalowa vCloudPoint (cena zależna od ilości stanowisk!)

Pracownia terminalowa vCloudPoint (cena zależna od ilości stanowisk!)

Producent: vCloudPoint
Cena brutto: 99 999,00 zł (netto: 81 300,00 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Menu Szukaj więcej więcej
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Pracownie terminalowe – nowoczesne rozwiązania IT dla szkół

Tradycyjne pracownie komputerowe oparte na komputerach stacjonarnych odchodzą w zapomnienie. Pracownie terminalowe to tańsze rozwiązanie, charakteryzujące się także nowocześniejszą technologią. Coraz więcej szkół decyduje się na stworzenie w swoich placówkach pracowni komputerowych działających dzięki pracowni terminalowej. Co to właściwie oznacza? Co musimy o tym wiedzieć? Czy warto w nią zainwestować?

Czym jest pracownia terminalowa?

Wielu z nas pamięta szkolne sale komputerowe sprzed kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Przy każdym stanowisku musiała znajdować się stacja dokująca, monitor, klawiatura i myszka. Wszystko to nie tylko zajmowało bardzo dużo miejsca – co gorsze, prawie na każdej lekcji informatyki nie działał przynajmniej jeden komputer, bo akurat jego system musiał aktualizować się przez pół lekcji. Ten sposób organizacji pracowni komputerowych w szkołach to już na szczęście przeszłość. W pracowni terminalowej stanowisko każdego ucznia składa się z monitora, klawiatury i myszki. Osobny komputer na każdym biurku nie jest już potrzebny. Wszystkie stanowiska są połączone z serwerem, z którego też czerpane są wszystkie niezbędne dane, które są potrzebne do pracy uczniom i nauczycielom.

Pracownia terminalowa – zalety

Jest to rozwiązanie nieporównywalnie tańsze. Pracownia terminalowa kosztuje mniej niż kilkanaście osobnych komputerów, bez względu na to, czy stacjonarnych, czy laptopów. Warto pamiętać, że ceny pracowni zazwyczaj zależą od ilości stanowisk – tak, jak w przypadku sprzętu vCloudPoint. To głównie dlatego coraz więcej szkół decyduje się na to nowocześniejsze rozwiązanie. Mniej kosztowne jest także ich utrzymanie. Przeciętny terminal zużywa około 90% mniej prądu niż komputery. Są one także lepszym wyborem pod kątem inwestycji – terminale po prostu dłużej pozostają sprawne i rzadziej ulegają usterkom. Rozwiązanie to jest także o wiele bardziej praktyczne. Z racji tego, iż wszystko jest podłączone do jednego serwera, nie trzeba już tracić czasu na aktualizację oprogramowania czy konfigurację każdego stanowiska po kolei. Jest to korzyść także dla uczniów – dawniej, gdy część komputerów odmawiała współpracy, trzeba było pracować po dwie osoby przy jednym sprzęcie. Takie rozwiązanie oczywiście nie wpływało dobrze na przyswajanie informacji i praktyczną naukę podczas takiej lekcji.

Pracownia terminalowa – komfortowa praca

Terminale są także niezwykle ciche. Bezgłośne działanie przekłada się na wysokie skupienie podczas pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Pracownie komputerowe zawsze kojarzyły się bardziej z głośnym, nieprzyjemnym i uporczywym szumem niż z kojącą ciszą. Pracując z użyciem pracowni terminalowej, nauczycielowi łatwiej jest nadzorować pracę wszystkich uczniów jednocześnie. Dysponuje on możliwością zarządzania stanowiskami pracy swoich podopiecznych bez opuszczania swojego biurka. To również wpływa pozytywnie na warunki pracy. Szczególnie kiedy pomoc nauczyciela jest potrzebna w kilku miejscach jednocześnie. Pracownie terminalowe umożliwiają także zdalne wsparcie techniczne. Często wyposażone są w portal USB na obudowie, jak w przypadku modelu Avtek TC One HDMI.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium