Projektor laserowy PANASONIC PT-RZ660

Stan magazynowy: produkt na zamówienie (zapytaj o aktualną cenę i dostępność)
Przewidywany czas wysyłki: do uzgodnienia (prosimy o kontakt przed złożeniem zamówienia)
Cena brutto: 79 810,39 zł 79810.39
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 64 886,50 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Panasonic
Kod produktu: PT-RZ660
Pin It

Opis

PT-RZ660 - projektor laserowy Solid Shine o wysokiej jasności
 
Laserowe źródło światła, 1-chipowy procesor DLP, jasność 6200 lumenów (pośrodku obrazu), rozdzielczość WUXGA

Duża jasność i doskonała jakość obrazu dzięki laserowemu źródłu światła

Brak potrzeby konserwacji nawet przez 20 000 godzin dzięki odpornemu na pył blokowi optycznemu i mechanizmowi laserowemu o dużej żywotności

Elastyczny montaż w zakresie 360 stopni i funkcja Geometric Manager Pro

Współczynnik kontrastu 10 000:1
 
 Duża jasność i doskonała jakość obrazu dzięki laserowemu źródłu światła
  • Brak potrzeby konserwacji nawet przez 20 000 godzin dzięki odpornemu na pył blokowi optycznemu i mechanizmowi laserowemu o dużej żywotności
  • Swobodny montaż w zakresie 360 stopni i funkcja Geometric Manager Pro

 

Szerokie spektrum barw oraz jasność do 6200 lm (środek)

Urządzenia z serii RZ660 zapewniają wysoką rozdzielczość szczegółów dzięki technologii DLP™ nowej generacji, a ponadto są wyposażone w podwójny moduł lasera pozwalający uzyskać jasność do 6200 lm (środek). Koło kolorów Quartet Colour Harmonizer redukuje utratę energii źródła światła. Z kolei solidne i odporne na wysokie temperatury koło fosforowe zastosowane w projektorach laserowych Solid Shine z serii PT-RZ660 stanowi gwarancję połyskliwego obrazu i niezawodnego działania.

Niezwykły balans bieli i wyjątkowe odwzorowanie kolorów

Mechanizm koła kolorów Quarter Colour Harmonizer pozwala odwzorowywać kolory w szerszej przestrzeni barw niż oferują to porównywalne projektory laserowe, dzięki czemu biel prezentowana na ekranie wygląda realistycznie. Tradycyjne projektory mają problemy z osiągnięciem precyzyjnego balansu bieli, przez co wyświetlany obraz jest zielonkawy, co rozprasza uwagę. Mechanizm koła kolorów Quarter Colour Harmonizer firmy Panasonic eliminuje ten negatywny wpływ poprzez uwzględnienie w kole kolorów dodatkowego żółtego segmentu, dzięki czemu biel jest odwzorowywana z niedoścignioną precyzją, a obraz charakteryzuje się naturalnością i realizmem.

Jakość obrazu przez dłuższy czas

Zastosowanie podwójnych półprzewodnikowych modułów laserowych o dużej żywotności eliminuje konieczność stosowania wymiennych lamp. Barwy i jasność obrazu słabną niezwykle powoli i stopniowo. To właśnie w ten sposób firma Panasonic ogranicza konieczność przeprowadzania kłopotliwych czynności konserwacyjnych, co pozwala dłużej cieszyć się jakością obrazu na poziomie oferowanym przez zupełnie nowe urządzenie.

Niezawodna praca na okrągło z zabezpieczeniem w przypadku awarii

Dzięki mechanizmowi optycznemu z dwoma napędami diody lasera są zgrupowane w dwóch odrębnych modułach. Uruchamiany w przypadku awarii diody laserowej zapasowy układ pozwala ograniczyć do minimum spadek jednorodności jasności oraz koloru. Dodatkowo dzięki wynoszącemu 20 000 godzin*1 okresowi bezobsługowej pracy projektor z serii PT-RZ660 sprawdza się świetnie w zastosowaniach o znaczeniu strategicznym.

Funkcja Dynamic Light Control zapewnia lepszy kontrast

Urządzenia z serii PT-RZ660 bezpośrednio modulują moc lasera w celu uzyskania lepszego kontrastu przy niskim poborze energii. Dzięki sterowanej cyfrowo funkcji synchronizacji poklatkowej scen można w bardzo precyzyjny sposób korygować natężenie światła. Współczynnik kontrastu wynoszący 10 000:1 jest utrzymany nawet wówczas gdy często występują naprzemiennie sceny jasne i ciemne.

Żywe obrazy w jasnym otoczeniu

Doskonała technologia System Daylight View 3 firmy Panasonic zapobiega rozmywaniu się obrazu w dobrze oświetlonych miejscach i poprawia jasność w przypadku mappingu w konfiguracji grupowej, a to dzięki dostosowaniu ostrości, krzywych gamma i korekcji kolorów. Rezultat? Jeszcze bardziej imponujące obrazy nawet w wymagających warunkach.

Technologia Detail Clarity 3 Processor — ostrość najdrobniejszych szczegółów

Ten unikalny układ opracowany przez firmę Panasonic pozwala na optymalizację ostrości każdego obrazu w oparciu o uzyskane informacje na temat elementów wizualnych o bardzo wysokich, wysokich, średnich i niskich częstotliwościach. Prezentowany obraz jest dzięki temu naturalny i naprawdę realistyczny.

Odporny na pył i hermetyczny blok optyczny

Hermetyczny blok optyczny projektora PT-RZ660 zapewnia wspaniałą jakość obrazu nawet przez 20 000 godzin* bez potrzeby konserwacji. Konstrukcja bloku optycznego została poddana surowym testom pozwalającym zapewnić maksymalną niezawodność w przypadku pracy w pomieszczeniach o zawartości do 0,15 mg cząstek stałych na metr sześcienny*2 . Zapobiega ona zmniejszaniu się jasności spowodowanemu wnikaniem pyłu.

Tryby pozwalające cieszyć się dłużej wysoką jakością obrazu

Około 20 000 godzin ciągłej pracy

W trybie normalnym projektory z serii PT-RZ660 mogą pracować nieustannie przez około 20 000 godzin*1. W trybie ekologicznym ten czas jest wydłużony do 24 000 godzin. Ten tryb jest odpowiedni w przypadku zastosowań Digital Signage oraz w sektorze edukacji.

Tryb Long Life pozwala na 10-letnią pracę urządzenia bez konieczności przeprowadzania konserwacji

Urządzenia uruchomione w trybie Long Life Mode 3 w miejscach, w których maksymalna jasność nie jest wymagana, takich jak pomieszczenia do monitoringu czy pomieszczenia sterowniczo-symulacyjne, mogą pracować nieustannie bez wymiany źródła światła nawet przez 87 600 godzin*2, czyli przez około 10 lat bez uszczerbku dla jasności i kolorów.

Tryby użytkownika

Urządzenia z serii PT-RZ660 są wyposażone w fabryczne tryby pracy, ale istnieje także możliwość ich wyregulowania według potrzeb użytkownika w zakresie stosunku jasności do czasu eksploatacji.

 

Funkcje synchronizacji kontrastu i synchronizacji migawki

Projektory z serii PT-RZ660 są jednymi z pierwszych urządzeń na świecie wyposażonych w funkcję synchronizacji kontrastu i migawki w przypadku obsługi wielu ekranów i mappingu. Pierwsza z funkcji pozwala na synchronizowanie przez sieć poziomu regulowanego cyfrowo kontrastu w celu uzyskania obrazu o takiej samej jakości na wszystkich ekranach. Z kolei druga wykorzystuje model „jednostka główna/jednostki podrzędne” w celu zsynchronizowania czasu zasłaniania/odsłaniania migawki na wszystkich połączonych ze sobą projektorach. Funkcja ta daje też możliwość jednoczesnego rozjaśniania i zaciemniania ekranu.

Wyświetlanie obrazu na nietypowych powierzchniach dzięki korekcji geometrii

Funkcja korekcji geometrii pozwala odpowiednio dostosować obraz w przypadku jego rzutowania na ekranach sferycznych i cylindrycznych, a także mających inne nietypowe kształty. Precyzyjne dopasowywanie jest wykonywane z użyciem pilota zdalnego sterowania, bez potrzeby korzystania z jakichkolwiek urządzeń zewnętrznych. System obsługi wielu ekranów umożliwia natomiast kreatywne mapowanie na różnego rodzaju wydarzeniach.

Jednokablowe sterowanie z wykorzystaniem technologii Digital Link i łączność wideo

W pełni kompatybilna ze standardem HDBaseT™ łączność Digital Link umożliwia transmisję nieskompresowanych sygnałów wideo Full HD oraz poleceń sterujących za pośrednictwem pojedynczego kabla STP klasy CAT5e lub wyższej na dystansie do 150 m. Podłączenie opcjonalnego przełącznika Digital Link (ET-YFB200) lub modułu Digital Interface Box (ET-YFB100) jeszcze bardziej ułatwia instalację w dużych obiektach, jednocześnie pozwalając na obniżenie kosztów i poprawę wydajności.

*1 Po tym czasie jasność maleje do około połowy (tryb Dynamic Contrast: 3, tryb obrazu: dynamiczny). Firma Panasonic zaleca oczyszczenie lub sprawdzenie urządzenia w miejscu zakupu po upływie ok. 20 000 godzin. Żywotność źródła światła może być mniejsza w zależności od warunków otoczenia. Po krótszym czasie może być konieczna wymiana części innych niż źródło światła. *2 Zgodnie z wytycznymi American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE) i wytycznymi japońskiego stowarzyszenia zajmującego się utrzymaniem budynków *3 Po wybraniu trybu Long Life 3. Praca w trybie Long Life jest badana w warunkach, w których zawartość cząstek stałych na metr sześcienny wynosi 0,015 mg (symulacja pracy w trybie projekcji tylnej), co nie jest zgodne z wytycznymi ASHRAE. 24 godziny na dobę x 365 dni w roku x 10 lat = 87 600 godzin. Po krótszym czasie może być konieczna wymiana części innych niż źródło światła.

 

Specyfikacja techniczna : 

Rodzaj urzadzenia Projektor DLP - 1080p
Praca w sieci Ethernet
Kolor obudowy Czarny
Jasnosc 6200 lumeny
Wspólczynnik kontrastu 10000:1
Rozmiar obrazu 127 cm - 1524 cm
Stosunek szerokosci do odleglosci obrazu 1.7 - 2.4:1
Jednolitosc 90 %
Rozdzielczosc WUXGA - WUXGA (1920 x 1200)
Wspólczynnik ksztaltu obrazu 16:10
Szerokosc pasma wideo 162 MHz
Format wyswietlania 2,304,000 pixels (1920 x 1200)
Maksymalna szybkosc synchronizacji (pion x poziom) 120 Hz x 100 kHz
Typ lampy Dioda laserowa
Zywotnosc lampy Do 20000 godzina(y) - normal mode ¦ Do 24000 godzina(y) - economic mode
Sterowanie i regulacja Korekcja znieksztalcenia trapezowego, lens shift dial (horizontal), lens shift dial (vertical)
Charakterystyka High-bandwidth Digital Content Protection System (HDCP), Deep Color, PJlink, projekcja 360 stopni, Digital Link, zgodne z art-net, Eco Mode, Daylight View 3 Technology, SOLID SHINE Laser Technology
Rodzaj regulacji ostrosci Wspomagana
Przyslona obiektywu F/1.7-1.9
Rodzaj zoomu Wspomagana
Kierunek korekcji znieksztalcen trapezowych Pozioma, pionowy
Korekcja pionowa znieksztalcen trapezowych -40 / +40
Korekcja piozioma znieksztalcen trapezowych -15 / +15
Rodzaj przesuniecia obiektywu Wspomagana
Kierunki zmiany ustawien obiektywu Pozioma, pionowy
Przesuniecie pionowe obiektywu 50% / 16%
Przesuniecie poziome obiektywu 30% / 10%
System TV NTSC, SECAM, PAL, PAL-N, PAL-M, NTSC 4.43, PAL 60
Sygnal video analogowy RGB, calkowity sygnal video, sygnal z rodzielonymi skladowymi video
Interfejsy wideo VGA, HDMI, component video, composite video, DVI
Formaty video telewizji cyfrowej 480p, 480i, 525i, 525p, 625p, 625i, 576i, 576p, 1080/24p, 1080/60i, 720/60p, 1080/50i, 720/50p, 1080/50p, 1080/60p, 1080/30 klatek, 1080/25p, 750/50p, 750/60p, 1125/60i, 1125/60p, 1125/50i, 1125/24p, 1125/25p, 1125/30p, 1125/50p, 1035/60i, 1080/24sF, 1125/24sF
Protokoly transmisji obrazu w sieci LAN i bezprzewodowej LAN przewodowy
Wejscie DVI-D z HDCP Tak
Interfejsy 1 x wejscie HDMI - zlacze 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x wejscie DVI-D - 24+1 pin cyfrowy DVI ¦ 1 x composite / component video / RGB output - BNC x 5 ¦ 1 x wejscie zespolone wideo / RGB - D-Sub HD 15 pin (HD-15) ¦ 1 x wejscie szeregowe RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) (zarzadzajacy) ¦ 1 x wyjscie szeregowe RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) (zarzadzajacy) ¦ 1 x wejscie zdalnego nadzoru - mini-telefon 3,5 mm (zarzadzajacy) ¦ 1 x wyjscie pilota - mini-telefon 3,5 mm (zarzadzajacy) ¦ 1 x wejscie zdalnego nadzoru - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x siec - RJ-45 (zarzadzajacy) ¦ 1 x wejscie 3G-HDSDI - BNC
Akcesoria w zestawie 2 x baterie AAA, pilot bezprzewodowy / przewodowy
Zgodnosc z normami ISO 21118
Zródlo zasilania AC
Napiecie nominalne AC 120/230 V (50/60 Hz)
Dolaczone oprogramowanie Logo Transfer Software, Multi Projector Monitoring & Control Software, Early Warning Software
Szerokosc 49.8 cm
Glebokosc 58.1 cm
Wysokosc 20 cm
Waga 22.7 kg
Minimalna temperatura pracy 0 °C
Maksymalna temperatura pracy 45 °C
Dopuszczalna wilgotnosc 10 - 80% (non-condensing)
Emisja dzwieku 35 dB
 
 

Dane techniczne

Technologia projekcji DLP
Jasność [ansi lumeny] (tryb normalny) 6 200
Proporcje obrazu 16:10
Źródło światła Laser
Kontrast 10.000:1
Rozdzielczość natywna 1920 x 1200 (WUXGA)
Przeznaczenie Instalacyjne (profesjonalne)
Waga [kg] 10-80
Żywotność źródła światła [godz.] 20.000 / 24.000 (Eco)
Pobór mocy [w] (tryb normalny/średnio) Brak danych
Poziom hałasu dB (tryb normalny/eko) 35
Głośnik [w] Brak danych
Gwarancja na źródło światła Brak danych
Gwarancja na urządzenie 2 lata (minimum)

Opinie o produkcie (0)

Menu Szukaj więcej więcej
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium